Starannie dobrani prelegenci, praktycy w dziedzinie kosztorysowania, ofertowania i prawa zamówień publicznych, zapewnią jak zawsze wysoki poziom merytoryczny.
Wśród prelegentów będą m.in.:
prof. dr hab. Andrzej Borowicz – profesor Uniwersytetu Łódzkiego, uznany autorytet w obszarze procesów inwestycyjno-budowlanych i zamówień publicznych. W marcu br. został powołany na członka Rady Zamówień Publicznych, która zgodnie z kompetencjami określonymi w ustawie Prawo zamówień publicznych, będzie wspierać Prezesa Uzp w działaniach związanych z funkcjonowaniem systemu zamówień publicznych.
r.pr. Dariusz Ćwik – Radca prawny, Partner Zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Ćwik i Partnerzy Spółka Partnerska w Warszawie.
W latach 2004-2007 orzekał, jako Przewodniczący Zespołu Arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych. Arbiter Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym i prawie autorskim, obsługuje także projekty finansowane ze środków UE. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów z sektora publicznego, w tym ochrony zdrowia, także z sektora prywatnego.
Z powodzeniem reprezentuje klientów m.in. przed Krajową Izbą Odwoławczą, sądami powszechnymi czy Główną Komisją Orzekającą ds. Dyscypliny Finansów Publicznych przy Ministrze Finansów.
inż. Paweł Kaczmarski – Kierownik Działu Informatyki w OWEOB „Promocja”, redaktor prowadzący wersje elektroniczne wydawnictw SEKOCENBUD. Zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii IT w budownictwie. Bierze udział w powstawaniu produktów informatycznych i baz danych dla budownictwa. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla kosztorysantów.
mgr inż. Jerzy Makała – od wielu lat pracownik Instytutu Kolejnictwa, jednostce notyfikowanej w UE w zakresie interoperacyjności kolei; z branżą kolejową związany od początku swojej kariery zawodowej, w ramach której pracował na wszystkich szczeblach organizacyjnych – od terenowych jednostek wykonawczych, poprzez komórki kierownicze, do instytutu badawczego; wieloletni projektant w zakresie urządzeń srk; rzeczoznawca SITK, współautor szeregu opracowań: projektów aktów prawnych, opracowań koncepcyjnych i studialnych, studiów wykonalności i materiałów przetargowych modernizacji linii kolejowych oraz instrukcji branżowych.
mgr inż. Wiesława Sikorska-Ożgo – w latach 1983-1989 w ramach działalności Ośrodka norm i Cen Budowlanych Instytutu ORGBUD, koordynowała prace przy tworzeniu urzędowej bazy normatywnej do kosztorysowania (KNR-ów). Od 1992 r. ekspert SEKOCENBUD, redaktor prowadząca czterech wydawnictw SEKOCENBUD, licznych ekspertyz dotyczących wyceny i rozliczeń robót budowlanych. Współautorka „Vademecum Kosztorysanta” oraz poradnika „Kosztorysowanie w budownictwie”.
mgr inż. Michał Skorupski – ponad 20-letnie doświadczenia w planowaniu, przygotowaniu, kontraktowaniu, prowadzeniu i rozliczaniu inwestycji budowlanych w Polsce i zagranicą, zarówno w zamówieniach publicznych jak prywatnych. Prowadził m.in.. Budowę autostrady A2 odc. A, budowę fabryki chemicznej dla inwestora duńskiego pod Poznaniem, budowę fabryki przemysłu lekkiego w Pruszczu Gdańskim, budowę hotelu apartamentowego w Warszawie. Interesuje się zwłaszcza kwestiami organizacji współpracy stron inwestycji, rozliczeń, wprowadzania zmian, roszczeń i sporów. Doradzał w tym zakresie Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad w latach 2004 - 2007 z ramienia Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wszystkie inwestycje zostały pomyślnie zakończone i uniknięto eskalacji sporów, jaka cechowała branżę drogową w następnej perspektywie unijnej. Obecnie jest członkiem Rady Ekspertów przy Ministrze Infrastruktury i Budownictwa.
adw. Marcin Skromak – adwokat, specjalizuje się w obsłudze prawnej inwestycji budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji infrastrukturalnych i środowiskowych, w tym realizowanych z udziałem funduszy europejskich, z wykorzystaniem wzorów FIDIC; prawo ochrony środowiska, prawo gospodarki odpadami, prawo wodne w zakresie właściwości Marszałka Województwa; prowadzi spory sądowe z umów o roboty budowlane, oraz rozjemstwa. Doskonała znajomość problematyki inwestycji realizowanych przez inwestorów publicznych przy współfinansowaniu unijnym. Prowadził doradztwo m.inn. w zakresie inwestycji samorządowych w zakresie inwestycji drogowych, sieciowych, projektów wodno-ściekowych, budynków użyteczności publicznej, rozbudowy linii tramwajowych i dostawy taboru tramwajowego. Umiejętność unikania korekt finansowych i sankcji stosowanych przez instytucje finansujące, dążenie do ugodowego załatwiania sporów z uwzględnieniem interesów strony publicznej. Hobby zawodowe: dążenie do pomyślnej realizacji inwestycji poprzez zapewnienie współpracy wszystkich stron inwestycji budowlanej i wzajemnego zrozumienia dla stanowiska drugiej strony. Członek zwyczajny SIDIR
r.pr. Andrzej Sokołowski – radca prawny, partner w Kancelarii JARA DRAPAŁA & PARTNERS. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w występowaniu jako pełnomocnik stron w postępowaniach sądowych i arbitrażowych, w tym dotyczących złożonych inwestycji infrastrukturalnych, wielokrotnie występował przed sądami arbitrażowymi (ICC, KIG, Lewiatan) oraz powszechnymi, doradza inwestorom prywatnym, wykonawcom i podwykonawcom w sprawach związanych z realizacją inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
r.pr. Piotr Stenko – radca prawny, associate w Kancelarii JARA DRAPAŁA & PARTNERS. Posiada wieloletnie doświadczenie w sporach wynikających z inwestycji infrastrukturalnych. Jego doświadczenie obejmuje reprezentację i doradztwo na rzecz wykonawców w sporach z inwestorami w zakresie m. in. zapłaty wynagrodzenia za nierozliczone roboty budowlane i tzw. kosztów ogólnych, roszczeń odszkodowawczych związanych z nienależytym wykonaniem kontraktu przez inwestora, kar umownych. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
mgr inż. Elżbieta Ziaja – wieloletni praktyk w zakresie opracowywania Programów inwestycji, szacowania kosztów, przygotowania dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia i realizacji inwestycji, niezależny Konsultant, wykładowca na Politechnice Śląskiej. Ekspert i Inżynier Kosztów na kontraktach finansowanych ze środków funduszy Unii Europejskiej, budżetu państwa i inwestorów zagranicznych.
Liczymy też na aktywny udział, przedstawiciela Urzędu zamówień publicznych, który jak zawsze oczekiwany jest z dużym zainteresowaniem przez uczestników konferencji.
Uczestnikami konferencji są osoby zajmujące się przygotowaniem postępowania przetargowego, wyceną inwestycji budowlanych, realizacją i kontrolą budowy inwestycji. Są to przede wszystkim przedstawiciele zamawiających, wykonawców, jednostek samorządowych i finansowanych z budżetu państwa oraz biur doradczych i projektowych.