SEKOCENBUD

Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych
Budownictwa PROMOCJA Sp. z o.o.

Przekazujemy Państwu kolejną aktualizację programów SeKo PRIX, SMART, PRIX-WKI oraz SeKo WKI

 

Wersja 13.2 to przede wszystkim zmiany związane z obsługą BIM. W edycji składników kosztorysu (działów i pozycji) pojawiła się nowa zakładka „IFC” w której znajdują się parametry zaimportowane z modelu IFC. Import modeli ifc został rozbudowany o możliwość przerwania pracy w czasie importu i zapisania aktualnego stanu pracy, by móc później do niego powrócić. Najważniejszą BIM-ową nowością jest jednak dołączenie do programu specjalnie zmodyfikowanej przeglądarki graficznej modeli BIM komunikującej się z programem SeKo. Umożliwia to wstawianie elementów do kosztorysu bezpośrednio z modelu – pracując wizualnie z jego trójwymiarową formą.

Pozostałe nowości to wprowadzenie możliwości zapisu kosztorysów w formie skompresowanej, co będzie przydatne zwłaszcza dla osób posiadających dużą ilość sporządzonych kosztorysów. Wprowadzona została także możliwość sterowania pobieraniem symbolu cennika do pola „wydawnictwo” oraz drobne poprawki zgłoszone przez Użytkowników.

Nowa wersja programu to również zmiany w bazie normatywnej – nowym katalogiem jest KNR SEK 2-04 Technologie ocieplania budynków w systemach ARSANIT, a drobne poprawki zostały wprowadzone w katalogach KNNR 11, KNR 2-31, KNR 2-01 oraz KNR-W 2-02.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją i nowościami w wersji 13.2

Zapraszamy do zakupu programów w naszym sklepie internetowym.

Dodatkowe informacje i sprzedaż:

22 24 25 435  programy@sekocenbud.pl  

22 24 25 450  sprzedaz@sekocenbud.pl